Lokalita

Lokalita

Mukařov leží východním směrem od Prahy, přibližně 25 km od jejího centra, na státní silnici Praha – Kutná Hora, na okraji známé přírodní rezervace Voděradské bučiny, které jsou rozsáhlým lesním komplexem na pravém břehu Jevanského potoka. Právě tato poloha v těsném sousedství krásné přírody nabízí možnosti odpočinku, sportovního vyžití a zejména pak klidného a zdravé bydlení.

V Mukařově je základní obchodní vybavenost, dále pošta, veřejná knihovna, mateřská školka, základní škola, ordinace lékařů a četná sportoviště. Obec se v posledním období poměrně dynamicky rozvíjí, ovšem kontrolovaně a koncepčně.
Ve vzdálenosti 7 km od Mukařova leží Říčany, které jsou významným centrem regionu a nabízí kompletní obchodní a občanskou vybavenost, včetně středních škol, zimního stadionu, centra Fialka s vnitřním bazénem a kinem a dále i včetně mnohých dalších krytých i venkovních sportovišť a zařízení, která umožňují výkonnostní i běžné sportovní vyžití. Ze Říčan je pak vedeno i velké množství železničních spojů do Prahy, s dobou jízdy do centra hlavního města 30 minut.

Mukařov je díky poloze na státní silnici č. 2 Praha – Kutná Hora z Prahy poměrně velmi dobře dostupný vlastními dopravními prostředky. Rovněž dopravní spojení veřejnou autobusovou dopravou, jejíž spoje jsou zajišťovány dopravními společnostmi ČSAD POLKOST, s.r.o. a ARRIVA CITY, s.r.o., mají velkou četnost spojů, s dobou jízdy ke stanici metra trasy C „Háje“ cca 30 minut.

Vlastní projekt je realizován jižním okraji Mukařova, v části Srbín, na mírně svažitých pozemcích v lokalitě „Na Kopci“, při stejnojmenné komunikaci, a to v již stabilizované okolní nerušící čistě obytné zástavbě, v místě s kompletně provedenou technickou infrastrukturou.

Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o.